USG tarczycy o wzmożonym unaczynieniu

Dzień dobry, dziś robiłam USG tarczycy, oto wyniki: CIEŚŃ - 4 mm PŁAT PRAWY - szer.26 mm, gr.26 mm, dł.4 cm PŁAT LEWY - szer.24 mm, gr.26 mm, dł.4 cm. Tarczyca o wzmożonym unaczynieniu, w całości hypoechogenna, ze zwłóknieniami. Węzły chłonne szyjne niezmienione. Proszę o szybkie przetłumaczenia tego medycznego języka ! ;)
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wymiary tarczycy są prawidłowe, badanie nie wykryło guzów narządu. Niezmienione węzły chłonne świadczą o braku odczynu zapalnego/nowotworowego w okolicy tarczycy.
Wzmożone unaczynienie może świadczyć o chorobie zapalnej tarczycy, ale na podstawie badania nie można postawić diagnozy.
Z wynikiem należy zgłosić się do lekarza kierującego/endokrynologa. Konieczna może się okazać diagnostyka w kierunku chórob zapalnych tarczycy, zbadanie poziomu hormonów.