USG tarczycy - proszę o interpretację

Witam, proszę o pomoc. O czym świadczy taki opis USG tarczycy: płat prawy tarczycy niepowiększony,jednorodna echogenicznie o wym. 9x18x40mm V=3,6ml, bez zmian ogniskowych. płat lewy o mocno miejednorodym echu w całości o przebudowie guzkowej o wym. 24x33x46mm V18,8ml, hipoechoniczny z cechami degeneracji oraz zmianami hiperechonicznymi. w badaniu doppler o wzmożonym ukrwieniu. wzdłuż naczyń szyjnych powiekszonych węzłów nie uwidoczniono. odczynowy wezeł chłonny w osi długiej 10mm zlokalizowany podżuchwo. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję
ponad rok temu

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego serwisu i zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć w ramach porady internetowej. Tylko lekarz, który ma możliwość zbadać pacjenta i zebrać wywiad, może trafnie ocenić wyniki. Doradzamy więc skonsultowanie wyników badań z lekarzem prowadzącym, który zlecił wykonanie badań. On znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia, a w razie potrzeby zleci dalszą diagnostykę i pokieruje leczeniem.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl