USG w 12 tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 12 tyg. 6 dni w ciąży. Lekarz zmartwił się wynikiem NT - 213mm i skierował mnie na usg genetyczne. Na forum czytam, że norma to 250mm. CRL - 658mm, NB - uwidoczniona - pozostałe prawidłowe. Czy powinnam się zamartwiać? Mam 30 lat i dwójkę zdrowych dzieci. W rodzinie nie było wad genetycznych. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim należy wykonać badanie USG, wtedy będzie można z większym prawdopodobieństwem określić rozwój płodu. W badaniu USG możliwy jest błąd pomiarowy, dlatego weryfikacja jest najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli USG genetyczne wykaże nieprawidłowości, to konieczna będzie dalsza diagnostyka (m.in. test PAPP-A). W chwili obecnej nie powinna się Pani niepokoić.