USG wątroby, trzustki i nerek 43-latki

Opis USG. Wątroba niepowiększona, normoechogenna bez cech cholestazy z kilkoma torbielami (7) do 2 cm. Trzustka niepowiększona, normoechogenna z obszarem torbielowatym w rzucie głowy 32 mm - do dalszej diagnostyki. Grzbiet śledziony przesłoniety gazami. Poza tym śledziona w uwidocznionym zakresie bez zmian w usg. Kształt, położenie, echostruktura miąższu nerek w normie. UKM-we nieposzerzone bez cech złogów wapnistych. Styczne do bieguna dolnego nerki prawej obszar torbielowaty -76mm. Co mi jest?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wskazana jest dalsza diagnostyka - tomografia komputerowa jamy brzusznej z kontrastem. Proszę udać się z wynikiem USG j.brzusznej do lekarza, który zlecił wykonanie badania i porozmawiać o dalszej diagnostyce uwidocznionych torbieli. Na tym etapie nie da się określić typu schorzenia. Potrzebne są bardziej szczegółowe badania.