USG węzłów chłonnych i powiększone węzły pachwinowe

Witam. Proszę o ocenę wyników badania (zrobiłem usg ponieważ wyczuwam od dawna powiększone węzły w pachwinach (podłużne wałki, jeden w dodatku szerszy), pod pachami (duże kuleczki i to po 2-3 pod każdą pachą) i w szyi. USG Pachwiny: lewa- oś krótka 0.24 cm, długość 2.2 cm prawa- oś krótka 0.35 cm, dł 0.9 cm Pachy: prawa- oś krótka 0.56cm, dł. 2.2 cm lewa (Tu są razem obok siebie, stykają się!) - pierwszy węzeł oś krótka 0.57 cm, dł 2.1 -drugi węzeł oś krótka 0.53, dł 1.1 cm.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, z wynikiem badania proszę zgłosić się do lekarza kierującego na badanie / do internisty. W zależności od czasu trwania dolegliwości i wywiadu chorobowego mogą zostać zlecone dalsze badania, w tym biopsja powiększonych węzłów chłonnych.