USG węzłów chłonnych po ostrej anginie

USG węzłów chłonnych szyjnych: wszystkie węzły są do 10 mm. Symetrycznie po jednej i drugiej stronie przy kątach żuchwy jest po 1 węźle patologicznym. Nadobojczykowo po jednej i drugiej stronie jest kilka węzłów bez zatoki tłuszczowej. 5 tygodni temu pierwszy raz w życiu przeszłam ostrą anginę. Krew, OB, CRP bardzo dobre, ogólnych objawów nie ma.Czy jest szansa,że jest to coś mało poważnego?Wiem, że mam się zgłosić do onkologa.Bardzo proszę o dokładną odpowiedź jakie inne choroby mogłyby to być?

W takim przypadku najpierw trzeba wykluczyć proces rozrostowy w zakresie węzłów chłonnych. Jeśli onkolog będzie podejrzewał np. taki proces, a nie zwykłe odczynowe powiększenie węzłów chłonnych zapewne zaproponuje usunięcie pojedynczego węzła chłonnego i poddanie go badaniu histopatologicznemu. Dopiero wynik badania histopatologicznego określi dokładnie co jest przyczyną powiększenia węzłów chłonnych.