Ustabilizowanie gospodarki hormonalnej po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam ! Chciałabym dowiedzieć się więcej o zachowaniu organizmu po odstawieniu antykoncepcji. Ile może trwać jego przystosowanie się do nowej sytuacji? Co jest normalne, a co powinnam skonsultować z lekarzem? Jestem w 33 dniu cyklu, miesiączka nie pojawiła się, ale mam objawy jak podczas okresu. Od dnia w którym powinno pojawić się krwawienie odczuwam ból w podbrzuszu oraz nadwrażliwość piersi. Ile czasu mam dać organizmowi na ustabilizowanie? Wizyta u lekarza jest w tym przypadku zbędna?

Witam serdecznie. W czasie 2-3 pierwszych cykli sytuacji może być nieustabilizowana, jednak potem powinno być już dobrze.