Ustalenie cyklu miesiączkowego po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, miesiac temu odstawilam tabletki antykoncepcyjne ktore przyjmowalam 3 lata. 16.11. Dostalam krwawienie z odstawienia nastepnie po miesiacu 17.12 dostalam prawidlowa miesiaczke, jak powinnam liczyc swoj cykl menstruacyjny? Czyli ile trwa i kiedy sa dni plodne a kiedy nie?

Lek. Tomasz Budlewski

Cykl misiaczkowy powinien wrócić do normy w ok. 3 miesięcy po odstawieniu tabletek. Proponuje jeszcze trochę poczekać i dopiero wtedy wyznaczyć długość cyklu a tym samym dni płodne.