Ustalenie dni płodnych przy nieregularnym cyklu od 21 do 27 dni

Chciałam zapytać o liczenie dni płodnych. Mój cykl jest bardzo nieregularny, bywa,że cykl trwa 21 dni ale przeciętnie jest to około 25-27. Czy w takim wypadku mogę liczyć dni płodne według cyklu w danym miesiącu czy jednak według średniej długości cyklu, co w tym wypadku byłoby 25 dni. Proszę o odpowiedź!

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza ginekologa, konieczne jest wykonanie badań hormonalnych aby móc coś więcej powiedzieć. Po badaniu będzie można zastosować odpowiednie dalsze postępowanie.