Ustalenie dziennego zapotrzebowania na kalorie w celu odchudzania

Witam ile kcal powinnam spożywać aby schudnąć do wagi 56kg sprzed ciąży? zajmuję się hodowlą krów oraz jałowizny na wsi. Mój dzień wygląda tak: 6.oo oprzęt(udój krów, wywóz ręczny bydła, napojenie, nakarmienie; 9.oo-12.oo czas na obowiązki domowe i 3letnie dziecko w tym zakupy, obiad itp; 12.oo-13.oo oprzęt południowy;16.30-18.oo oprzęt wieczorny;18.40-20.oo udój krów.Resztę dnia poświęcam dziecku oraz na inne obowiązki domowe. Brak czasu na sport.Kobieta, 169cm, 30lat, 63kg. Prosze o pomoc.

Pani waga sprzed ciąży była dość niska - obecna masa jest zdecydowanie bardziej zbliżona do wagi optymalnej. To sprawia, że może Pani mieć problem z uzyskaniem poprzedniej masy ciała bez stosowania dość restrykcyjnej diety. W Pani przypadku jakiekolwiek odchudzanie może być natomiast niebezpieczne, gdyż osłabia organizm, co przy niezbędnym dla Pani wysiłku fizycznym związanym z opieką nad dzieckiem i gospodarstwem jest wyjątkowo niewskazane. Spożywając około 1900 - 2000 kcal dziennie może Pani uzyskać efekt redukcyjny, jednocześnie nie wycieńczając nadmiernie organizmu. Jeżeli takie postępowanie nie przyniesie rezultatu sugeruję kontakt ze specjalistą, który pomoże Pani znaleźć skuteczne i bezpieczne rozwiązanie.