Ustalenie ilości jednostek insuliny Insulatard

mam pytanie przyjmuje insuline szybko dzilajaca aktrapid a nocna insulatard waze 86 kg a miierze 193cm ile dawek powinienem przyjmowac jednostek bazy rano i wieczorem -insulatard i jak to sie oblicza dziekuje

Dzień dobry,

Takie rzeczy powinien Pan ustalać wspólnie z diabetologiem, nie da się tego ustalić na oko - nie widząc Pańskiego profilu glikemii - może to grozić hipoglikemią. Wszystko zależy od tego jaką ma Pan wrażliwość na insulinę i o ile mg/dl - 1 j. insuliny obniża Panu stężenie glukozy. Proszę mierzyć regularnie cukry, zapisywać te wartości w zeszycie samokontroli i z nim udać się do diabetologa. Tak będzie dla Pana najbezpieczniej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

https://portal.abczdrowie.pl/polineuropatia-grozne-powiklanie-cukrzycy