Ustalenie jadłospisu u 18-latka

Witam! Mam 18 lat ważę 64kg i mam około 175cm wzrostu Chciałbym prosić o pomoc w schudnięciu i wyrobieniu sobie rzeźby. Najbardziej prosiłbym o napisanie mi co o której godzinie najlepiej jeść i o której do której godziny powinienem ćwiczyć i jak . Proszę o szybką pomoc !

witam, waga 64kg przy tym wzroscie wydaje sie byc odpowiednią wiec mysle ze nie powinno tu miec miejsca odchudzanie a jedynie własnie zbudowanie dobrej masy miesniowej w takiej diecie wazne jest spozywanie odpowiedniej ilosci białak przy aktywnosci fizycznej oczywiscie min 3 razy w tyg. 1,5g białka na kg masy ciała i ok 4 g wegl. na kg masy ciała a to rozłozyc nalezy na 5 posiłków w ciagu dnia zawsz ekomponujac posiłek białko-wegl do tego ok 5 łyzek tłuszczu w sumie w ciagu dnia i koniecznie min 2 litry wody
pozdrawiam w razie pytan zapraszam
kontakt@lucynamichalak.pl

Witam serdecznie,

W tym momencie Pani BMI (współczynnik prawidłowej masy ciała powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach) wynosi 20,9, co wskazuje na wagę zdrową. Nie powinna Pani już chudnąć, ale zmienić na stałe swoje nawyki żywieniowe, tak aby dieta nie kojarzyła się z czymś nieprzyjemnym a stała się Pani zdrowym stylem życia. Powinna Pani stosować się do kilku ważnych zasad a osiągnie Pani zgrabną i smukłą sylwetkę.
Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.

Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.

W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.

joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam!
Odpowiedni plan żywienia + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu zachowania dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej. Zachęcam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem) kilka razy w tygodniu. Na mięśnie brzucha polecam wykonywać 6A Weidera. Trening powinien być dostosowany indywidualnie. Istotne jest, aby aktywność była regularna i systematyczna. Jeśli kondycja fizyczna jest niska, to warto zacząć od krótkich treningów i systematycznie je wydłużać.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam na
http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam. BMI wskazuje na prawidłową masę ciała. Powinna Pani zjadać 5 posiłków, pierwszy posiłek do godziny od wstania kolacja od 2-3 godzin przed snem.Wypijać od 1,5-2 litry wody. Należy zwrócić uwagę na wartość kaloryczną produktów. Proponuję zwiększyć aktywność fizyczną basen, bieganie, jazda na rowerze czy rolkach.
Pozdrawiam
Monika Konieczna
twojdietetyk11@wp.pl