Ustalenie pierwszego dnia miesiączki a brązowe plamienia

Witam.od pół roku nie biore tabletek antykoncepcyjnych i mam takie pytanie,około 2 dni mam ciemną wydzielinę puzniej przychodzi normalny okres i od kiedy mam sobie liczyć pierwszy dzień miesiączki?dziękuję i pozdrawiam.

Pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień miesiączki. Natomiast plamienie w drugiej fazie cyklu ( brązowa wydzielina przed miesiączką) może wynikać z zaburzeń hormonalnych.