Ustalenie przyczyny łysienia u 62-letniej kobiety

Ja już zadałam pytanie ale powtórzę je , bo zapomniałam dodać szczególu. Jestem kobietą , mam 62 lata . Lekarz dermatolog zdiagnozował łysienie androgenowe . Stosuję loxon5% . Dzisiaj byłam u fryzjerki a ona stwierdziła ,że najbardziej wypadły mi włosy , w okolicy "gniazda" po prawej stronie . Ja niedawno odstawiłam leki Axtil 10 i Torvacard20 , bo one mogą być przyczyną wypadania włosów . Czy to jednak łysienie androgenowe czy polekowe ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, łysienie androgenowe jest najczęstszą przyczyną łysienia. Podstawą jego rozpoznania jest badanie kliniczne. Jeśli lekarz rozpoznał łysienie androgenowe, jest to najprawdopodobniej łysienie androgenowe. Dla łysienia androgenowego charakterystyczne jest występowanie ognisk łysienia. Proszę stosować się do zaleceń lekarza. Pozdrawiam.