Ustalenie terminu poczęcia i wieku ciąży

Witam. Termin porodu wg usg z 8tyg ciąży mam wyznaczony na 29.04.2016r a wg OM na 24.04.2016r. Wg usg jestem w 26 tyg ciąży. Ostatnią miesiączkę miałam 17.07.2015r - moje cykle trwają 33-35 dni. 13-go dnia cyklu(29.07.2015 r.) byłam na usg, żeby sprawdzić czy będzie owulacja (mam pco) i dr stwierdził, że na pewno nie było i na jego oko raczej się nie zapowiada. Jednak się pojawiła.Kiedy mogłam mieć tą owulację? I jeszcze nie wiem jak liczyć czy 26 tyd ciąży to tak naprawdę 24 faktyczny?

Aleksander Ropielewski

Bez możliwości oceny pęcherzyka w badaniu USG nie potrafię się wypowiedzieć co do terminu owulacji. 26 tc. to 26 tc. mierzony od daty OM lub poczecia - zależy od sposobu oceny.