Ustalenie wieku ciąży i wynik badania przezierności karkowej

witam, ostatnią miesiączkę miałam 8.02.14 z CRL 63mm 12,5/7 tygodni 10.05 wynika czas trwania ciazy wg OM 13 tyg. 11.07 wg miesiaca 21 tyg i 6 dni wielkość płodu to 20 tyg.i 1 dzień. nastepnie udałam sie na konsul.do innego lek.17.07 wyliczył wiek OM 22,5 ale juz wiek płodu 20.czy mam sie martwic?jesi przeziernosc karokowa była 13tyg.0 dni 1,8MM i było wszystko ok.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Rozbieżność wyników wynika najpewniej z różnego podawania wieku ciąży, tj. licząc od daty zapłodnienia (tj. plus 2 tyg) lub od daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.