Ustalenie wieku ciąży na podstawie daty ostatniej miesiączki, USG i beta-HCG

Witam mam kolejne pytanie i wątpliwości jestem po zabiegu laparoskopii 1.10.13 pierwszą miesiączke dostałam 13.11, a nastepna 23.12 tj 40dniowy cykl w styczniu nie dostałam @ zrobiłam test okazało sie że jestem w ciąży patrząc na ostatnią @ do zapłodnienia powinno dojśc ok 6 stycznia czyli obecnie ok 10tydz ale wg usg i poziomu betaHCG 20497 jestem w ok 6 tyg ciąży czyli do zapłodnienia doszło później. czy to jest możliwe? poprzednia ciąza była pozamaciczna i boję się że jest cos nie tak.

Na Pani miejscu dokładny wiek ciążowy ustaliłbym podczas badania usg w pierwszych 10 tyg ciąży wtedy dokładność jest +- 4 dni. Bhcg daje zbyt szerokie przedziały wartości wyników które nie pozwalają na precyzyjne ustalenie wieku ciąży. Jeżeli jednak badanie usg wykazało 6 tc i było wykonane dokładnie tzn że zapłodnienie nastąpiło 4 tygodnie temu.