Ustalenie zapotrzebowania kalorycznego

Witam. Mam 36 lat. Byłem pół roku temu u trenera zdrowego żywienia. Obliczono na wadze moje zapotrzebowanie kaloryczne tkankę tłuszczową itp. Wydatek kaloryczny wyniósł 1560 kl. Wiek metaboliczny 30 lat. Tkanka tłuszczowa 18 %. Ważyłem wtedy ok 67,5 kg. Czy jest możliwe że moje zapotrzebowanie kaloryczne jest takie małe ?. Fakt jestem drobnej budowy kości. Wzrost 170 cm.

Witam, według danych, które Panpodaje zapotrzebowanie na kcal powinno wysosić w Pana przypadku około 2500kcal/dobę (biorąc pod uwagę umiarkowaną aktywność fizyczną). Liczba podana przez Pana według mnie jest nieprawidłowa.

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska