Ustanie krwawienia po kilku godzinach od przyjęcia tabletki

Witam, tydzień temu podczas seksu pękła nam prezerwatywa, aby uniknąć niechcianej ciąży 5h po stosunku zażyłam tabletkę escapelle. Dzisiaj planowo dostałam miesiączkę oraz zażyłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną ( novynette) nigdy wcześniej nie stosowałam tej metody zabezpieczania się. Po kilku h od przyjęcia tabletki krwawienie ustało. Czy jest to normalne?

Witam. Opisane objawy najprawdopodobniej są wynikiem rozregulowania równowagi hormonalnej na skutek przyjęcia tabletki escapelle. Sugeruje wykonanie testu ciazowego.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ustąpienie krwawienia to jak najbardziej skutek zażytej tabletki - nie ma zatem powodów do niepokoju.