Ustapienie objawów PMS w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Przez trzy miesiące stosowałam antykoncepcje hormonalna YAZ- niestety, musialam ja odstawic z powodu problemow w ukladem krazenia. Po odstawieniu, zniknely PMS- bol piersi odszedl w zapomienie. Chcialabym zapytac, czy pigulki w sposob calkowity zlikwidowaly PMS, czy to mozliwe?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Brak PMS może być wynikiem zmian hormonalnych, jakie dokonały się w wyniku przyjmowania antykoncepcji hormonalnej.