Ustąpienie trądziku przy tabletkach antykoncepcyjnych

Dzień dobry. Od 7 dni zażywam tabletki antykoncepcyjne są to moje pierwsze tabletki. Od kilku dni zauważyłam dość spory wysyp trądziku na dekoldzie i twarzy. Gdzieś czytałam, że na samym początku mogą pojawić się takie efekty uboczne i przejdzie to samo z czasem. Czy rzeczywiście trądzik ustąpi samoistnie? Nie chcę zaprzestawlać zażywania tabletek.

Lek. Tomasz Budlewski

Dużo zależy od indywidualnego organizmu. Proponowałbym jednak udanie się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Być może lepsze byłyby inne tabletki.