Usunąć torbiel?

Witam. W marcu 2010 roku trafiłam do szpitala z podejrzeniem zapalenia wyrostka. W trakcie operacji na wyrostek okazało się ze na prawym jajniku mam 4cm tobiela, którego mi usunęli. Dostałam wynik histopatologiczny na którym pisało że miałam złuszczonego torbiela. Po dwóch miesiącach poszłam na kontrolną wizytę na której lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne na 3 miesiące.. We wrześniu byłam na kolejnej kontrolnej wizycie okazało się ze mam kolejnego torbiela na lewym jajniku tym razem który ma już 1,5 cm. Jeśli tabletki nie pomogły to czy jest konieczna operacja?? proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Witam,

Nie mogąc zebrać dokładniejszego wywiadu, a tym samym mając bardzo ograniczone informacje na temat problemu trudno mi konkretnie się wypowiadać w tej sprawie. Ze względu na wielkość torbieli oraz fakt iz jest to już kolejna najprawdopdodobniej konieczna będzie operacja.
Najlepiej jesli będzie Pani słuchać zaleceń lekarza pod którego jest opieką.
Pozdrawiam