Usunięcia jajnika z przydatkami i ból podczas miesiączki

Witam! Mam 19 lat i mam pytanie odnośnie jajników. 3 miesiące temu miałam operację, podczas której usunęli mi lewy jajnik wraz z przydatkami, ponieważ miałam torbiel czekoladową wielkości 15 cm. Dodam, że był to potworniak. Od momentu operacji miesiączka pojawia się w miarę regularnie, lecz niepokoi mnie fakt, że zamiast odczuwać ból po prawej stronie podczas miesiączki - odczuwam go po lewej, tej po której nie mam już nic. Czy to jest normalne? Proszę o odpowiedź, bo strasznie mnie to niepokoi.

Ból związany jest prawdopodobnie z normalnie przebiegającym gojeniem i powstałymi bliznami. Dla pewności warto zrobić USG dopochwowe. Jednak mówienie: "nie mam nic" o okolicy operowanej to raczej niezrozumienie samej operacji. Nie ma tam przydatków, jednak to nie oznacza całkowity brak dolegliwości.