usunięcia trzustki z powodu guza i wyciek z rany

Moja mama 69 l. od 9.12.14 jest w szpitalu i miała już 5 operacji przez 3 tyg. Zaczęło się od guza trzustki 1,5x1 cm dobrze osadzonego i ukrwionego. Lekarz zadecydował wyciąć. W tej chwili wycięto jej już całą trzustkę. Ciągle są powikłania że puszczają zespolenia i są wycieki z rany Ostatnia operacja była 31.12.14 i w tej chwili znowu ma założone dwa dreny z których jest wyciek, o kolorze czerwonym i jest nieprzyjemny zapach. Czy to normalne? Czy mogło dojść do błędu skoro już 5x operacja? M.K.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety nie jest to tak prosta sytuacja. Niestety połączenia po operacjach usunięcia trzustki często moga byc niewydolne i leczenie jest bardzo trudne. Nie mam żadnej mozliwosci żeby odpowiedzieć czy leczenie było prawidłowe ponieważ opis nie zawiera żadnych danych to umożliwiających. Drenaż prowadzi treść z jamy brzuszna po operacji i jest to objaw prawidłowy. Pozdrawiam