Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 1 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Usunięcie blizn po samookaleczaniu się

Posiadam blizny na ręce po samookaleczeniu się, mają nieco ponad 9 lat. Jest ich kilka, jedne są cienkie, inne grubsze, jedna dość szeroka. Szukam jakieś metody na usunięcie ich. Byłam na konsultacji w gabinecie kosmetyki laserowej i powiedziano mi, że blizny są "za stare" na laseroterapię. Zależy mi na tym, aby blizny były jak najmniej widoczne i nie przypominały tego, czym są w rzeczywistości. Zależy mi też na czasie. Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Witam

 polecam udanie się do dobrego gabinetu medycyny estetycznej, gdzie posiadają lasery frakcyjne, peelingi medyczne (TCA 25%). Stare blizny jest ciężej usunąć, na pewno można je spłycić, natomiast trzeba pamiętać iż jest to proces długotrwały i w niektórych przypadkach niezbędne będzie wykonanie większej ilości zabiegów.  Głębokie blizn można wyrównać  kwasem hialuronowym. Pozdrawiam
0

Witam, Szerokie blizny można skorygować na węższe, ładniejsze chirurgiczne. Inne blizny które nie nadają się do leczenie chirurgicznego można poprawić o 20-30% przy użyciu laserów np. frakcyjnych.

0

Sposób leczenia blizn dobierany jest indywidualnie przez lekarza. Do najskuteczniejszych metod w usuwaniu blizn należą: peelingi lekarskie głebokie ( TCA, fenol), mezoterapia, ostrzykiwanie, kwas hialuronowy, radiofrekwencja laseroterapia ( lasery tzw. chirurgiczne), dermabrazja oraz leczenie chirurgiczne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety