Usunięcie chirurgiczne kurzajki na nosie

Witam, będąc w ciąży na nosie pojawiła mi się kurzajka. Okazało się, że jest to róg skórny, który muszę usunąć chirurgicznie. Czy taki zabieg wiąże się z jakimś ryzykiem? Czym dokładnie jest owy róg i jaka jest przyczyna jego powstania? Pozdrawiam

Witam. Zmiana może być przednowotworową, stąd trzeba usunąć i badać histopatologicznie. Jedyne ryzyko to blizna po usunięciu - zależna od wielkości zmiany. Jeśli przyczyną nie będzie przemiana nowotworowa, to może to być efektem narażenia na promienie UV.

To jest taki obszar nadmiernego rogowacenia, ze wzgledów kosmetyczno - estetycznych z pewnością warto usunąć z koniecznym badaniem mikroskopowym usuniętej zmiany