Usunięcie dwóch ósemek podczas jednej wizyty

Czy wyrwanie dwóch zębów na raz jest dobrym pomysłem? Mam do usunięcia po prawej stronie dwie ósemki, górną i dolną. Skoro i tak będę miał spuchniętą twarz, to może warto załatwić obydwa zęby za jednym zamachem? Proszę o poradę, czy może to wiązać się z jakimiś dodatkowymi komplikacjami.

Nie powinno być problemów z usunięciem dwóch zębów, szczególnie że są po jednej stronie. Wiąże się to jednak z dwoma zabiegami chirurgicznymi, dlatego dolegliwości pozabiegowe mogą być większe niż w przypadku pojedynczego zęba. Niezbędna jest jednak diagnostyka RTG przed zabiegiem oraz w razie konieczności wykonanie badania TK jeżeli zęby są zatrzymane w kości.

Witam. Myślę, żeby zostawić tę decyzję chirurgowi, który będzie zabieg wykonywał. Ale jeśli nie będzie spodziewał się jakichś komplikacji to prawdopodobnie przystanie na to, tym bardziej, że zęby są po jednej stronie. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Bardzo to zależy od tego jak one wyglądają , jeżeli zapowiada się na szybki i prosty zabieg to nie wiąże się z komplikacjami i nie ma znaczenia czy jeden czy dwa , jednak trzeba wziąść pod uwagę , że zawsze może skończyć się usuniecie utrudninym gojeniem zębodołu , wtedy to jest trudne do ogarnięcia.
Nie polecałbym

Witam.
Rzeczywiście usunięcie dwóch ósemek po jednej stronie w tym samym czasie ma sens, bo często ta strona jest wyłączona przez pewien czas z żucia ze względu na objawy pozabiegowe. Rozdzielając te zabiegi przy np. obrzęku będzie Pan mieć dolegliwości przez dwukrotnie dłuższy czas.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/