Usunięcie ganglionu nadgarstka

Witam! Przed 36 godzinami miałam usuwany ganglion (wierzchnia część nadgarstka) poprzez nakłuwanie i wysysanie strzykawką - w miejsce ganglionu wstrzyknięto lek sterydowy. Niestety ów kulka już teraz wróciła do poprzednich rozmiarów - czy to oznacza, że zabieg się nie udał czy może jest to zupełnie normalne? Mało tego nadgarstek jest b. bolesny i w miejscu nakłucia jest siniak. Czy należy dalej usztywniać rękę? Proszę o konkretne informacje. Dziękuje!

W tak wczesnych okresie po tego typu zabiegu objawy jakie Pani przedstawia są typowe. W chwili obecnej należy nadal usztywniać rękę i zgłosić się na badanie kontrolne do lekarza, który wykonywał zabieg w wyznaczonym terminie.

Witam.
Wygląda na to, że w miejscu gangliona zrobił się krwiak. Rękę należy nadal usztywniać. Należałoby także zgłosić się do operatora żeby spunktować tego krwiaka. Pozdrawiam i życzę zdrowia