Usunięcie guza piersi - jakie są rokowania?

Witam, moja ciocia ma 60 lat i w czerwcu wykryto u niej raka piersi. Jest już po operacji piersi i usunięciu węzłów chłonnych. Proszę w jej imieniu o analizę jej wyników. Rak piersi lewej T1N1M0. Carcinoma ductale infiltrtivum multifocale. 3 ogniska raka mammae. Bloom III. G - 3. MBR - III. Maksymalny wymiar największego guza wynosi 4 cm. Węzeł chłonny "wartownik" - w węźle chłonnym obecne są izolowane pojedynczo i w niewielkich grupach komórki raka < 0,2 mm zlokalizowane głównie podtorebkowo. pNo (i +) (sn). IHC: AE1/AE3 (+). Immunohistochemia: ER- (++) w ok. 80% komórek neo. PGR - (+++) w ok. 70% komórek neo. HER2-0. Jadwiga

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Rak został wykryty w dość wczesnym stadium zaawansowania, więc są duże szanse na wyleczenie. Ze względu na wysoki stopień agresywności raka (G3) oraz izolowane komórki nowotworowe znalezione węźle wartowniczym, można rozważyć leczenie chemioterapią - decyzja będzie należeć do lekarza prowadzącego (onkolog). Poza tym u cioci zapewne zostanie włączone leczenie hormonalne, które ma zapobiegać nawrotowi nowotworu. Ogółem są duże szanse na to, że rak nie wróci.

Pozdrawiam serdecznie