Usunięcie jajnika i jajowodów a planowanie ciąży

trzy lata temu wykryto u mnie torbiel na lewym jajniku i lekarze stwierdzili ze trzeba operować w trakcie operacji wynikło że to ropień i ropa z tego torbiela weszła też na jajnik lewy i z tamtad również już na brzuchi po operacji dowiedziałam sie że mam wycięty lewy jajnik i obydwa jajowody gdyż ropa już była wszędzie ale zostawiono mi prawy jajnik i okres mam regularnie co miesiac a bardzo chcemy mieć jeszcze jedno dziecko i pytanie moje czy po takiej operacji możemy mieć jeszcze dzieci?

Witam serdecznie. Niestety zajście w ciążę naturalnie nie jest możliwe w takim wypadku, pozostaje tylko in-vitro.To w jajowodzie komórka jajowa zostaje zapłodniona a potem wędruje do macicy, jeśli nie ma jajowodów droga jajniik-jajowód- macica zostaje zamknięta.