Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Usunięcie jedynki a odpowiednie działania

witam usunełam dziś jedynkę gdyż mnie bolała i była już zepsuta ale niestety mam obok z jednej i z drugiej strony jeszcze po jednym zębie do wyrwania gdyż już popekały po porodzie niestety który miał rok temu i moje pytanie co mam zrobić po ich wyrwaniu? co będzie korzystne dla Mnie..mam dopiero 24 lata
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Istnieje kilka rozwiązań, w zależności od stanu kości po ekstrakcji oraz zębów sąsiednich ( zdrowych ).
Najmniej inwazyjną opcją są implanty ( nie naruszają pozostałych zębów sąsiednich, a jedynie odtwarzają braki zębowe ) - tu mogą zostać zastosowane 3 pojedyncze implanty z koronami lub 2 implanty z mostem odtwarzającym braki. Jednak są to rozwiązania najbardziej kosztowne.
Inną opcją jest most protetyczny na zdrowych zębach otaczających lukę powstałą po ekstrakcjach - jest to uzupełnienie stałe, wymagające szlifowania tych zębów, spełniające wymogi estetyki i funkcji.
Najtańszym rozwiązaniem w Pani przypadku będzie częściowa proteza ruchoma - jednak jest to uzupełnienie wyjmowane.
Specjalista, po wykonaniu odpowiednich badań radiologicznych, będzie mógł stwierdzić jaki jest stan podłoża ( kości ) oraz pozostałych zębów, a tym samym będzie mógł przedstawić najbardziej odpowiednie dla Pani rozwiązanie problemu.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety