Usunięcie jedynki a odpowiednie działania

witam usunełam dziś jedynkę gdyż mnie bolała i była już zepsuta ale niestety mam obok z jednej i z drugiej strony jeszcze po jednym zębie do wyrwania gdyż już popekały po porodzie niestety który miał rok temu i moje pytanie co mam zrobić po ich wyrwaniu? co będzie korzystne dla Mnie..mam dopiero 24 lata

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

najlepszym rozwiązaniem w Pani wieku jest wykonanie mostu - w odcinku przednim polecam most pełnoceramiczny LAVA, oczywiście można wykonać uzupełnienia ruchome ( proteza częściowa akrylowa lub szkieletowa ) można także wykonać most na implantach lub trzy implanty i na nich pojedyńcze korony - wiele zależy od Pani decyzji na poziomie ekonomicznym

pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Istnieje kilka rozwiązań, w zależności od stanu kości po ekstrakcji oraz zębów sąsiednich ( zdrowych ).
Najmniej inwazyjną opcją są implanty ( nie naruszają pozostałych zębów sąsiednich, a jedynie odtwarzają braki zębowe ) - tu mogą zostać zastosowane 3 pojedyncze implanty z koronami lub 2 implanty z mostem odtwarzającym braki. Jednak są to rozwiązania najbardziej kosztowne.
Inną opcją jest most protetyczny na zdrowych zębach otaczających lukę powstałą po ekstrakcjach - jest to uzupełnienie stałe, wymagające szlifowania tych zębów, spełniające wymogi estetyki i funkcji.
Najtańszym rozwiązaniem w Pani przypadku będzie częściowa proteza ruchoma - jednak jest to uzupełnienie wyjmowane.
Specjalista, po wykonaniu odpowiednich badań radiologicznych, będzie mógł stwierdzić jaki jest stan podłoża ( kości ) oraz pozostałych zębów, a tym samym będzie mógł przedstawić najbardziej odpowiednie dla Pani rozwiązanie problemu.