Usunięcie kamieni w woreczku żółciowym metodą laparoskopową

Witam, trzy dni temu miałam usunięcie kamieni w woreczku żółciowym metodą laparoskopową. Mam założone szwy rozpuszczalne i mam pytanie odnośnie jak długo powinnam zaklejać opatrunkami te miejsca? Zaznaczę, że czuję się świetnie nic mnie nie boli, nic nie krwawi, i czy te małe plasterki, które są naklejone też się ściąga czy powinnam je zostawić? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Trudno mi konkretnie odpowiadać na takie pytania bez bezpośredniego zbadania. Prawdopodobnie te drobne plasterki mają za zadanie wzmocnić rany. Najczęściej takie plasterki utrzymuje się tydzień po zabiegu, a po tygodniu zamacza się te plasterki w kąpieli i one odpadają. Następnie rany nie wymagają zabezpieczenia (są z reguły już w pełni wygojone). Oczywiście kontrolę u chirurga trzeba przeprowadzić zgodnie z zaleceniami.