Usunięcie kaszaka za uchem

Witam. Miesiac temu mialam usuniety kaszak za uchem. Przez 4 tyg.podawano mi poniewaz wdal sie gronkowiec zlocisty. Rana ropiala. Informowalam, ze podczas jedzenia twardych rzeczy np.gruszka wycieka mi plyn, woda, slina? W 5 tyg.rana sie zamknela. Niestety dzis znowu przy jedzeniu rana sie otworzyla. Mam wyciek plynu. Czy to moze byc przetoka ? Konieczna jest operacja ?

Witam, zapewne nie została usunięta torebka kaszaka w całości i stąd wznowa - i wyciek treści ropnej. Najpewniej wymagać będzie powtórnego wycięcia.