Zapytaj lekarza

1 , 0 2 8 , 6 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Usunięcie kła a noszenie aparatu ortodontycznego

Witam, Mam 22 lata i miałam rok temu usuniętego kła ( wyrósł nad zgryzem, za wysoko,nie przeszkadzał "dwójce")jednak wyglądał okropnie. Zauważyłam, że po roku moje górne zęby się przesunęły i odczuwam ból od niedawna. Czy mogłabym mieć założony aparat ortodontyczny ruchomy a nie stały żeby skorygować i zatrzymać przesuwanie się zębów ?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Zmiana rysów twarzy za pomocą aparatu [Specjalista radzi]

W nocy zaciskasz zęby do tego stopnia, że rano budzisz się z bólem żuchwy? Cierpisz na bóle głowy, karku, szumy w uszach? Masz zbyt wąskie usta lub twoja twarz wygląda na wiecznie zdziwioną? Te problemu mogą wynikać z nieprawidłowej budowy szczęki lub złego wypełniania zębów po leczeniu. Warto wybrać się wtedy do stomatologa, który może zaproponować założenie aparatu ortodontycznego.

Dzień dobry, niedobrze się stało, że usunięto Pani tego kła, jest to ważny ząb i należało go wprowadzić do łuku zębowego, ale skoro tak się juz stało to trzeba teraz znaleźć jakiejś wyjście z tej sytuacji. Musi Pani zgłosić sie do ortodonty który ustali plan leczenia Pani zgryzu, ale watpię aby można było to przeprowadzić za pomocą aparatu ruchomego, chyba, że będzie sie Pani leczylą nakładkami Clear Aligner które są pewną odmianą nakładek Invisalign . Musi jednak pani sobie zdać sprawę że jest to drogie leczenie. Pozdrawiam :)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy