Usunięcie kolorowego tatuażu

Wiatm, zrobiłam sobie tatuaż, który jest bardzo kolorowy, bardziej pastelowy i teraz bardzo żałuję i chciała bym go usunąć...Proszę o jakąś pomoc gdzie i jak bym mogła to zrobić.. Czekam na odpowiedz pozdrawiam Ania
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Najbardziej popularna metoda usuwania tatuażu to zabieg laserowy. Usuwanie tatuażu laserem polega na skierowaniu światła lasera na atrament znajdujący się pod skórą i rozbiciu go na maleńkie cząsteczki, które są następnie usuwane z organizmu przez układ odpornościowy. Niestety, nie wystarczy jeden zabieg, aby pozbyć się tatuażu. Im więcej zabiegów usuwania tatuażu, tym głębiej laser wnika w skórę w celu usunięcia atramentu.

Istnieje kilka sposobów usuwania tatuaży:
- wycięcie chirurgiczne - pozostaje blizna po usunięciu
- dermabrazja - laserowa, chemiczna lub mechaniczna - najczęściej udaje się po kolejnym zabiegu usunąć tzw. wypełnienia tatuażu, natomiast pozostają widoczne jego kontury
- trzecią możliwością jest pozostawienie tatuażu, który mimo wszystko może wyglądać lepiej niż skóra mająca ślady prób jego usuwania. Proszę poszukać w przeglądarce wpisując usuwanie tatuażu gabinetów, gdzie takie zabiegi się wykonuje.