Usunięcie macicy mięśniakowatej z dużym, rosnącym mięśniakiem

Witam tydzień temu przeszłam operację usunięcia macicy i przydatków poprzez brzuch. Lekarz prowadzący skierował mnie na usunięcie macicy mięśniakowatej z dużym rosnącym mięśniakiem.Lekarze sugerowali by przydatki też usunąć by nie było z nimi powikłań później. Czy powinnam przyjmować jakieś leki w tej sytuacji i od kiedy pozdrawiam,

witam,
zwykle w takim przypadku usuwa się z macicą jajowody, jajniki natomiast się zostawia aby zachować czynność hormonalną.
Prosze skontaktować się z ginekologiem, co zostało usunięte w Pani przypadku, jeżeli usunięto również jajniki konieczna jest terapia hormonalna zastępcza