Usunięcie materiału leczniczego z kanału zęba

Przepchnięty kanał Podczas wypełniania kanału materiał został przepchnięty na ok.4-5mm. Ze względu na utrzymujące się dolegliwości bólowe trzeba go usunąć.Jaka metoda jest lepsza, czy ponowne leczenie kanałowe, czy resekcja wierzchołka?

Jeżeli materiał został przepchnięty poza wierzchołek kanału to powtórne leczenie kanałowe nic nie da. Konieczna jest tu resekcja jeśli dolegliwości bólowe utrzymują się. Może jednak zdecyduje się Pan jeszcze chwilę poobserwować tego zęba czy te dolegliwości nie ustąpią?

Witam!
W wypadku przepchnięcia materiału,który się nie resorbuje raczej nie da się usunąć go przez kanał ...Myślę,że resekcja będzie konieczna,ale o tym musi zdecydować lekarz prowadzący,ew chirurg ,który się jej podejmie!Pozdrawiam.