Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Usunięcie migdałków a odpowiednie działania

3 dni temu mialam usunięte migdałki w pryw.klinice w narkozie.Zaraz po zabiegu dostałam krwawienia i musieli mnie ponownie uśpić i 'przypalać'naczynka.Ból w tym momencie jest do zniesienia,ulgę przynoszą lody i zimne płyny.Przyjmuję antybiotyk Forcid, cyclonamine przeciw krwawieniu, nimesil i tramal w razie bólu(wzielam tylko raz).Cały czas mam półpłynną dietę.Czy dodatkowo powinnam płukać czymś gardło żeby nie wdało sie zakażenie?oraz czy cyclonamine uchroni mnie przed kolejnym krwawieniem?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Płukanie środkiem dezynfekcyjnym o łagodnym działaniu. Jeśli pęknie naczynie to Cyclonamina nie uchroni przed krwawieniem.

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0

Witam! Droga pani, współczuję pani i nie jest pani pierwszą i ostatnią osobą z takimi dolegliwościami po takim zabiegu. Niestety takie krwawienia się zdarzają u osób do tego podatnych. Niestety na razie musi pani utrzymać to leczenie i jeśli mogą coś zasugerować to niech pani przyjmuje te leki przeciwbólowe, ponieważ tylko wtedy będzie pani dobrze jeść, a to jest najważniejsze. Cyklonamina zdecydowanie zmniejsza ryzyko krwawienia po takich zabiegach i proszę nie przerywać podawania, bo nie jest to dla pani szkodliwe i może tylko pomóc. Może pani płukać to gardło, ale nie środkami zwierającymi alkohol i substancje drażniące, ponieważ zwiększy to ryzyko krwawienia i dolegliwości bólowe (także listerine i inne podobne środki proszę na razie sobie darować). Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety