Usunięcie narośli kostnej a treningi piłki nożnej

Witam Mój 14 syn miał usuwaną narośl na kości w okolicy kolana na lewym udzie. Mam wynik badania pata-hist. : "TKANKA KOSTNA, GŁÓWNIE ZBITA, Z CECHAMI PRZEBUDOWY I ZE ZWŁÓKNIENIAMI SZPIKU". Dostałam wynik z rejestracji i nie wiem co on oznacza szczególnie ta druga jego część. Proszę o interpretację wyniku. Czy po usunięciu narośli syn może np. po 3 tygodniach wrócić do treningów piłki nożnej.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania histopatologicznego nie wskazuje na stan mogący zagrażać życiu i zdrowiu. Przedstawia on standardową budowę nieprawidłowej ( już usuniętej) struktury kostnej. Jeżeli chodzi o powrót do sportu to jedynym przeciwwskazaniem jest stan rany powstałej po operacji. Jeżeli tylko proces gojenia się zakończył, nie ma już odczynu zapalnego to Syn może wrócić do piłki nożnej.