Usunięcie narośli na pośladku

Narośl na pośladku od wielu lat mam niewielką narośll długości 5mm, średnicy 3mm na pośladku 5cm od odbytu. W zasadzie mi nie dokucza ani nie przeszkadza, ale podczas mycia odbytu niechcący zahaczam o nią palcami i boję się, że mogę ją urwać. Pytanie brzmi: czy po usunięciu owej narośli poprzez zamrożenie czy wycięcie nie odrośnie nowa, ale już w postaci nowotworu złośliwego? Słyszałem, że tego typu

Wszystko zależy od rodzaju zmiany i tu należy zasięgnąć porady u lekarza chirurga lub dermatologa. Od tego zależy dobór metody usunięcia. Zmianę z reguły daje się również do oceny histopatologicznej. Odpowiednio wykonany zabieg z reguły nie daje żadnej wznowy. Ale to oczywiście można powiedzieć po postawieniu właściwej diagnozy.