Usunięcie oponiaka mózgu a powrót do pełnej sprawności

witam chciałabym uzyskać informacje co dalej bedzie gdyż tata moj ma wyciety guz oponiak miał on go w płacie czołowym na błonie okrywającej muzg i byl w wielkości 4na4 cm.na drugi dzień po operacji chwycił go lekki niedowład lewej konczyny górnej i dolnej czy jest to morzliwe po operacji i czy jest morzliwość uzyskania całkowitej sprawności? ma zlecone naświetlania gdyż to był guz 2stopnia.
ponad rok temu

Tak, takie objawy po tego typu operacja mogą wystąpić. Trzeba wiedzieć, że guz jest w obszarze mózgu więc podrażnienie niektórych części mózgu mogą wywoływać niedowłady. Takie niedowłady pooperacyjne często są przejściowe i wycofują się całkowicie.

Przykro mi, ale tematyka pytania wykracza poza kompetencje wynikające z mej specjalności (jestem urologiem). Proponuje zwrócić się o poradę do dermatologa. Pozdrawiam
RH