Usunięcie ósemki a opuchlizna i bolesność

Witam, Miałam w czwartek usuwaną ósemkę z dołu. Nie dostałam żadnego antybiotyku miałam brać lek przeciwbólowy w razie silnego bólu. W piątek byłam spuchnięta na całej twarzy i ból był bardzo silny. Brałam ketonal 100 mg ale nie pomagał. W sobotę ani ból ani opuchlizna nie zeszły ból mimo leków był silny. Poszłam do lekarza tam dostałam antybiotyk bo okazało się że mam zapalenie mięśnia twarzy. Jestem po 3 dawce antybiotyku i ketanolu i nic a nic nie przechodzi. Co mam robić żeby uśmierzyć ból?

Lekarz powinien zapisać leki przeciwbólowe o silniejszym działaniu lub ich połączenie, tak aby przestało Panią boleć skoro ketonal nie pomaga. Ketonal nie jest silnym lekiem przeciwbólowym. Proponuje Tramadol lub Poltram Combo (tramadol + paracetamol) ewentualnie jako wzmocnienie działania między dawkami Xefo Rapid 8 mg. W przypadku braku jakiejkolwiek poprawy należy wrócić do lekarza prowadzącego żeby ustalić przyczyną aż takich dolegliwości. Obrzęk i dolegliwości bólowe to normalne po ekstrakcji zatrzymanej ósemki.