Usunięcie ósemki a płukanie jamy ustnej

Witam! Wczoraj miałam usuwaną lewą dolną ósemkę, biorę antybiotyk, płuczę jamę ustną szałwią i robię zimne okłady. W miejscu gdzie został usunięty ząb ból jest znośny, ale mam problem z tym, że przy przełykaniu śliny bardzo boli mnie lewy migdałek, prócz tego wydziela mi się sporo śliny, którą z powodu bólu ciężko jest mi przełykać już nie mówiąc o jedzeniu .. Czy to jest normalne ? Kiedy przejdzie ten okropny ból? Proszę o odpowiedź :(

Sam antybiotyk potrzebuje kilku dni, aby poczuła się Pani lepiej. Jeśli ząb był zatrzymany lub w jego okolicy toczył się stan zapalny dolegliwości, o których Pani wspomina mogą wystąpić. Proszę stosować zalecenia lekarza, a w razie wątpliwości zgłosić się do niego na kontrolę.

Lek. dent. Agata Duda

po ekstrakcji opisane objawy mogą narastać nawet do 3 dni później najczęściej jest już coraz lepiej - najbardziej boimy się wypłukania skrzepu - skąd pomysł na płukanie szałwią?, nie wolno płukać ust przez kilka dni - można co najwyżej robić okłady jamy ustnej ( nabieramy płyn, może to być napar z szałwii, trzymamy kilka minut w ustach ale bez "bulgania" )
w razie utrzymującego się albo narastającego bólu proszę zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg na kontrolę
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk