Usunięcie pęcherza moczowego

Witam serdecznie. Od dzieciństwa chorowałem na nerki z powodu złożonej wady wrodzonej. W wieku 6 lat po kilkukrotnej plastyce dróg moczowych, wyłoniono u mnie przetoki moczowodowo-skórne zaopatrzone cewnikami Couvelera. Odpływ moczu do pojemnika zewnętrznego. Od tego czasu pęcherz był nie używany. W 97 i 99 roku, kolejno wykonano nefrektomię prawej i lewej (z powikłaniami-sepsa) nerki. Od 97 roku jestem pacjentem Oddz.Dializ/hemodializa 3 x w tyg 4,5 godz. Od 29.12 210 byłem w Oddz. Rehabilitacji innego szpitala niż macierzysty, gdzie "złapałem" wpierw dziwną grypę i równolegle infekcję dolnych dróg układu moczowego. Objawy infekcji to bardzo silne parcie na zwieracz cewki i obfita wydzielina ropna, a także lekki ból stercza. Posiew z wydzieliny wykazał bardzo liczne bakterie Coli. Antybiogram wskazał na, które antybiotyki bakteria jest wrażliwa. Początkowe leczenie - nie celowane Cipronex 250 2 x d, następnie włączono z powodu gorączki 38,5 st., Biofuroxym 750 2 x d. Następnie Antybiotyk celowany na podstawie antybiogramu Augmentin 375 3 x d/doustnie, leczenie ambulatoryjne. Nadmieniam, że opróżnianie pęcherza ( poj. pęcherza ok. 50-60 mll. Wg ostatniej diagnostyki urologicznej w 2001 roku), z nagromadzonej treści sprawia ulgę, a dodatkowy masaż przestrzeni za jądrami w trakcie opróżniania pęcherza powoduje obfitszy wypływ wydzieliny. Po konsultacji urologicznej ( w Oddz. Urologii), lekarz stwierdza zapalenie cewki. Wykonano masaż prostaty oraz płukanie cewki. Nie stwierdzono palpacyjnie i za pomocą cewnikowania przeszkody w cewce. Badanie perrectum nie wykazało powiększenia gruczołu. PSA 4,5. Po konsultacji zlecono odstawienie dotychczasowego antybiotyku i zalecono Zinat 500 2 x d. przez 10 dni. Po 6 dniach podawania nowego leku, pojawiły się silne dreszcze i gorączka 39,5 st. opanowana poprzez podaż 2x Pyralginium. Na drugi dzień ok. godz. 14 pierwsze dreszcze -pomiar temp. 36,6, a ok.godz.15 silne dreszcze i temp. 40 stopni. Opanowana 1x Pyralgynium + 2 x Pyralgynium. Obecnie wykonano następny posiew z wydzieliny - nadal liczne bakterie Coli???? Czekam na antybiogram. Aktualne leczenie Biofuroxym 750 2 x dobę dożylnie oraz Cipronex 2ml również we wlewie dożylnym. Przebieg leczenia i brak reakcji bakterii na celowane antybiotyki pozwala mi sądzić, że być może nie jestem prawidłowo zdiagnozowany. Druga myśl - ekarze będą dążyli do usunięcia pęcherza, jako źródła infekcji. W związku z powyższym mam pytanie: czy usunięcie pęcherza w takiej sytuacji obliguje operatora do równoległego usunięcia stercza oraz jak usunięcie pęcherza wpływa na aktywność, sprawność seksualną, erekcję,wytrysk i orgazm?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jednym z powikłań cystektomii, czyli usunięcia pęcherza moczowego są problemy z erekcją, a także zaburzenia ejakulacji. Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy wystąpią one w Pańskim przypadku. Wycięcie gruczołu krokowego wraz z okolicznymi strukturami wykonuje się w przypadku obecności nowotworu inwazyjnego. Być może w tym wypadku usunięty zostanie tylko pęcherz. O szczegóły zabiegu oraz możliwość powikłań powinien Pan zapytać swojego lekarza, który zna dokładną historię choroby.