Usunięcie pęcherzyka metodą laparoskopową i zastosowanie klipsów zamykających naczynka a zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem fal radiowych

Jestem po zabiegu usunięcia pęcherzyka metodą laparoskopową. Dopiero po zabiegu zdałam sobie sprawę z tego, że mam klipsy zamykajace naczynia. Niestety, dlatego, że jestem w posiadaniu kilku urządzeń do pielegnacji skóry takich jak urządzenie do zabiegu radiofrekwencji, czyli wykorzystujące fale radiowe, maszynę do elektrostymulacji mięśni i do peelingu kawitającego, sono i jonoforezy. Wiem, że przeciwskazaniem do zabiegów są metalowe implany. Czy te klipsy stanowowią to przeciwskazanie?

Myślę, że klipsy zastosowano tytanowe. W przypadku takich klipsów nie na przeciwwskazań do stosowania takich urządzeń jak Pani wymienia ani badania z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego.