Usunięcie pęcherzyka żółciowego a bolesność wątroby

Witam. Rok temu mialem usuniety pecherzyk zolciowy z powodu przewleklego zapalenia. Podczas zabiegu zrobiono mi biobsje watroby i na wyniku mam napisane cechy marskosci niedokonanej. Teraz zrobilem sobie wyniki krwi oraz pruby watrobowe i sa dobre a w okolicach tej watroby mam silne bole. Nie pije alkocholu oraz stosuje diete. Chcialem sie dowiedziec czy to cos powaznego moze byc ? Zapisalem sie do hepatologa lecz troche musze czekac za wizta.Czy bende musial skorzystac z L4 w pracy czy tez nie?

W tej sprawie trzeba bezpośrednio skontaktować się z lekarzem. Aby wyjaśnić przyczynę dolegliwości bólowych ze strony jamy brzysznej należałoby zastanowić się nad wykonaniem USG jamy brzusznej i gastroskopii. O dalszym postępowaniu i ewentualnym zwolnieniu z pracy powinien zadecydować lekarz po bezpośrednim badaniu.