Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Usunięcie pęcherzyka żółciowego a silne bóle brzucha i biegunka

Dwa tygodnie temu miałam usuwany pęcherzyk żółciowy, po pięciu dniach pojawiły się silne bóle brzucha i biegunki. Lekarz zapisał mi Biseptol po dwóch dniach brania antybiotyku objawy ustąpiły. Teraz 3 dni po skończeniu antybiotyku objawy wróciły. Dodam że diety przestrzegam. Dlaczego objawy wróciły powinnam zgłosić się do lekarza czy mogę sama temu zaradzić?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Objawy ostrego niedokrwienia kończyny dolnej

Ostre niedokrwienie kończyny dolnej to poważna choroba żylna. Jaksą objawy tego schorzenia ? Na ten temat wypowiada się specjalista - Adam Lewszuk, chirurg.

Taka biegunka z bólami brzucha mimo stosowanej diety może wystąpić w tak wczesnym okresie pooperacyjnym po usunięciu pęcherzyka. To dość częste zjawisko związane z brakiem pęcherzyka żółciowego, którego rolę po około miesiącu przejmie dopiero przewód żółciowy. Jak na razie wypływ żółci jest prawie cały czas ciągły co drażni przewód pokarmowy i powoduje biegunkę. Należy pamiętać, że posiłki trzeba przyjmować często, ale w niewielkich ilościach. Jeśli to nie pomoże, a biegunka jest uciążliwa radzę zastosować loperamidum. Ewentualnie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy