Usunięcie pęcherzyka żółciowego a żółtaczka

Minął rok od wycięcia pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową. Miesiąc przez zabiegiem przeprowadzone została sfinkterotomia wsteczna ze względu za żółtaczkę mechaniczą. Ostatnio jednak pojawiły się bóle niejasnego pochodzenia w okolicach wątroby i miejsca po pęcherzyku żółciowym. Moje pytanie brzmi: Zakładając, że mam nawrót kamicy przewodu żółciowego i przyjmując założenie że złóg nie przekracza 5mm czy jest możliwe wykonanie ponownie sfinkterotomii

Może Pan mieć nawrót kamicy przewodowej, lub miejsce nacięcia ( sfinketrotomii ) zwęziło się. Należałoby wykonać badanie obrazowe przewodów żółciowych ( USG lub lepiej MRCP). Mozliwe jest ponowne nacięcie lub poszerzenie balonem miejsca sfinkterotomii.