Usunięcie piersi a odpowiednia chemioterapia

Witam. Obecnie jestem po operacji usunięcia piersi z powodu raka. Niedługo mam otrzymać słabą chemię, a chciałam się dowiedzieć jaka to jest słaba chemia i jakie mogą być skutki uboczne tego leczenia?

Podział chemioterapii na słabą i mocną wynika z ilości prezentowanych przez chore działań ubocznych. Jednak te zależne są od indywidualnej wrażliwości. Najważniejsze jest nastawienie i wiara w pozytywny efekt leczenia a jak najmniejszą liczbę działań nieporządnych. Wówczas można najłatwiej osiągnąć sukces. Proszę zauważyć, że dzieci poddawane leczeniu systemowemu, które nie wiedzą, czym są działania uboczne, świetnie znoszą chemioterapię, choć dawki, które u nich się stosuje, z reguły są znacznie większe.