Usunięcie piersi u mężczyzny

Witam, mam 42 lata i mój problem polega na znacznym przeroście piersi. Otóż w dzieciństwie przechodziłem ostre zapalenie (ropne) kości udowej, było na tyle silne, że lekarze chcieli mi amputować lewą nogę. Ponieważ miałem lat 12 podjęli się operacji oczyszczenia kości z drenażem, kolejno były przeszczepy z kości udowej. To tak po trochu historii, ale problem tkwi w tym, że podawali mi w tym okresie spore dawki hormonów żeńskich (czy coś w tym rodzaju). Wynikiem całej mojej choroby jest fakt, iż jestem bezpłodnym facetem, ale też mam biust, który niestety mi przeszkadza. Oczywiście wszędzie na plaży wzbudza sensacje i jest w dodatku owłosiony. Czytając o mastektomii, chciałem zapytać czy jest możliwość wykonania zabiegu przywrócenia klatki piersiowej do normalnego wyglądu faceta. Gdzie wykonuje się takie zabiegi, jak wygląda procedura, do którego lekarza mam się zgłosić? Pytań wiele, problem może błahy, ale stanowi pewien dyskomfort. Dziękuję za podpowiedź!

- W przypadku przerostu gruczołu sutkowego u mężczyzn mamy do czynienia z tak zwaną ginekomastią. Taki stan leczy się operacyjnie. Procedurę wycięcia gruczołów sutkowych można wykonać w ramach ubezpieczenia NFZ czyli całkowicie bez opłat. Zabiegi tego typu przeprowadzają praktycznie wszystkie oddziały chirurgii ogólnej w polskich szpitalach.
Jak wygląda procedura?
- Trzeba ze skierowaniem udać się do szpitala posiadającego oddział chirurgii ogólnej. Tam po kwalifikacji przez chirurga zostanie Panu wyznaczony termin zabiegu. W wyznaczonym terminie trzeba zgłosić się do szpitala. Po kwalifikacji przez anestezjologa (znieczulenie ogólne) na pewno będzie najpierw zoperowana najpierw jedna pierś (takie są procedury), a materiał pooperacyjny (wycięty gruczoł sutkowy) wysłany do badania histopatologicznego. Okres pobytu w szpitalu około 3-4 doby. Po około 14 dniach usuwa się szwy w Poradni Chirurgii Ogólnej. Drugi gruczoł sutkowy usuwa się po około 3-4 tygodniach od usunięcia pierwszego gruczołu (postępowanie takie samo jak w przypadku pierwszego pobytu w szpitalu).
Do którego lekarza mam się z tym zgłosić ?
- Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem ogólnym. To on po badaniu wyda skierowanie na leczenie operacyjne do szpitala (jeśli będą takie wskazania).